Porady

opieka nad psa na urlopie

Pies, a urlop, czyli… wakacje bez psa – czy tak się da?

Mimo, że dla każdego właściciela pies jest prawdziwym oczkiem w głowie, niestety nie zawsze istnieje możliwość, by zabrać go ze sobą w podróż. Często zastanawiamy się, co zrobić z psem, gdy wyjeżdża się za granicę. W takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni do zapewnienia psu bezpiecznego miejsca, w którym bez stresu spędzi czas w oczekiwaniu na nasz powrót.

Rozłąka z psem


Dla niektórych rozłąka z psem jest sytuacją stresującą, tym bardziej więc powinniśmy dobrze przemyśleć i zaplanować, jak nasz pupil spędzi ten czas, dzięki czemu w spokoju będziemy mogli odpocząć – z pewnością, że nasz pies ma zapewnioną opiekę.
To, gdzie zostawić psa w czasie wyjazdu zależy od charakteru zwierzaka oraz naszych możliwości finansowych.

Hotel dla psów


W pierwszej kolejności warto z odpowiednim wyprzedzeniem rozejrzeć się za hotelem dla psów. Jeśli hotel dla psa będzie dla niego nowym miejscem, musi czuć się w nim bezpiecznie, dlatego z uwagą przyjrzyjmy się ofertom psich hoteli w pobliżu. Wybierajmy takie hotele, które są sprawdzone, mają dobre opinie oraz zostały nam polecone przez osoby, które korzystały już z ich usług. Decydując się na hotel dla psa, musimy pamiętać, by zwierzak miał aktualne szczepienia oraz systematyczne odrobaczenie. Poza tym trzeba mieć na uwadze to, czy nasz pies jest przystosowany do tymczasowej rozłąki i zmiany otoczenia. Niestety jeśli cierpi on na zespół lęku separacyjnego lub jest pieskiem z problemami behawiorystycznymi, właściciel psiego hotelu może nam odmówić opieki nad psem. Co zrobić w takiej sytuacji?

Rodzina i przyjaciele


Jeśli w gronie rodzinnym, lub pośród znajomych mamy zaufaną osobę, którą pies zna i akceptuje, możemy powierzyć jej opiekę nad zwierzakiem. Zapewni to psu większy komfort i pozwoli mu lepiej przetrwać rozłąkę.

W Internecie pojawia się coraz więcej sprawdzonych ofert tzw. „petssiterów”. To osoby, które najczęściej mają doświadczenie w opiece nad psem i są w stanie zapewnić zwierzakowi należytą opiekę w swoim domu.

Jak przygotować psa do rozłąki?


W przypadku, gdy tymczasowy opiekun planuje wprowadzić psa do swojego domu, warto odwiedzić go w towarzystwie naszego pupila, by zaznajomił się wcześniej z nowym miejscem. Jeśli zdecydowaliśmy się na psi hotel, możemy za zgodą właściciela obiektu pozostawić w nim psiaka na kilka godzin.

Mamy nadzieje, że artykuł podpowiedział Ci, co zrobić z psem na wakacje, dzięki czemu skupisz się już tylko na odpoczynku oraz… wyczekiwanym powrocie do swojego pupila!

Ostatnie wpisy

Skontaktuj się
z naszą kliniką

Zadzwoń teraz