Interna

  1. Home
  2. »
  3. Leczenie doraźne

Choroby wewnętrzne

Prowadzimy diagnostykę oraz leczenie chorób układu moczowego, pokarmowego, oddechowego, rozrodczego, endokrynologicznego oraz nerwowego. Mamy bardzo duże doświadczeni w opiece i leczeniu zwierząt w stanach krytycznych, zagrażających ich życiu. Wykonujemy takie zabiegi jak tlenoterapia czy przetaczanie krwi.

Dermatologia

Ponieważ przyczyny chorób skóry i jej wytworów bywają bardzo różne, staramy się wykorzystać szereg metod do ich prawidłowej diagnostyki a co za tym idzie właściwego leczenia. W przychodni wykonujemy badania zeskrobin, pobieramy wymazy do badań bakteriologicznych i mykologicznych. Zajmujemy się również częstym problem alergii pokarmowych i środowiskowych, a także chorobami skóry o podłożu hormonalnym i immunologicznym.

Stomatologia

Spośród zabiegów stomatologicznych oferujemy usuwanie kamienia nazębnego skalerem ultradźwiękowym, ekstrakcję zębów stałych oraz mlecznych. Wykonujemy również zabiegi z zakresu chirurgi szczękowej. Z dużym powodzeniem prowadzimy leczenie stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej.

Leczenie małych ssaków (gryzoni, królików, fretek)

W zakres naszych usług wchodzi również diagnostyka oraz leczenie małych zwierząt. Tak jak w przypadku psów i kotów oferujemy zabiegi profilaktyczne m. in. szczepienia, odrobaczanie oraz korekcję pazurków i zębów.

Kardiologia

Pacjentom ze schorzeniami układu krążenia oferujemy szeroką diagnostykę oraz stałą opiekę kardiologiczną. Oprócz podstawowego badania klinicznego, wykorzystujemy takie badania jak EKG, echo serca oraz badanie RTG narządów klatki piersiowej.

Terapię farmakologiczną u zwierząt z problemami kardiologicznymi prowadzimy przy użyciu szerokiej gamy leków.

Zadzwoń teraz