Porady

chip dla psa chip dla kota

Chipowanie zwierząt – jak to wygląda?

Rozpoczął się sezon wyjazdów, urlopów i wakacyjnych podróży. Wielu z nas decyduje się na zabranie na wakacje swojego psa. Niestety wraz ze z częstszymi podróżami ze zwierzakami, zwiększa się ilość ich zaginięć. Zadbajcie o to, aby Wasz pupil był odpowiednio oznakowany.

Najskuteczniejszą formą jest zachipowanie zwierzaka, dzięki czemu w przypadku jego zagubienia znalazca będzie w stanie niezwłocznie Was odnaleźć.

Oto kilka przydatnych informacji na temat chipowania zwierzaków:

Aplikacja chipa

Chip aplikujemy za pomocą zastrzyku, jest więc niemal bezinwazyjną i bezbolesną formą oznakowania. Niektórzy właściciele zwierząt są przekonani, że chipowanie wiąże się z z dużym dyskomfortem. To mit – chipowanie zwierząt jest porównywalne ze szczepieniem.

Aplikacja chipa trwa maksymalnie kilka sekund. Są osoby, które rezygnują z chipowania w przeświadczeniu, że przebiega ono w narkozie lub wiąże się z dłuższą procedurą.

Rejestracja chipa

Konieczna jest rejestracja chipa w bazie. Po iniekcji chipa pracownik rejestracji w naszej klinice rejestruje indywidualny numer chip do bazy Safe Animal. Jeśli Twój pupil zgubi się w Polsce lub za granicą, zeskanowany chip wskaże Twoje dane kontaktowe zarejestrowane w międzynarodowej bazie.

Jeśli Twój pupil posiada już chip, upewnij się, że został on zarejestrowany w bazie np. Safe Animal – dzięki prawidłowej rejestracji Twoich danych chip doprowadzi znalazcę zwierzaka do jego właściciela!

GPS to mit!

Chip nie spełnia funkcji GPS, do tego służą specjalne obroże. Zatem chip nie wskaże właścicielowi miejsca, w którym znajduje się zwierzak.

Chipowanie psa i kota jest możliwe w każdym wieku, jednak warto je wykonać jak najszybciej.

Warto wiedzieć, że bez chipa nie zabierzemy zwierzaka w podróż zagranicę. Zwierzak musi posiadać chip, paszport, aktualne szczepienia oraz spełniać indywidualne warunki, jakich wymagają konkretne kraje.

Jak widzimy, chipowanie zwierzaków niesie za sobą same korzyści, dlatego jeśli Twój pupil nie posiada jeszcze chipa, gorąco zachęcamy, by nadrobić tę zaległość.

Ostatnie wpisy

Skontaktuj się
z naszą kliniką

Zadzwoń teraz